עמותת פטריות הבר בישראל

נירנית "הצפצפות"

רע סופר

החיבור שלי עם נירנית הצפצפות התחיל לפני 4 שנים, הסתובבתי הרבה ורק התחלתי לגלות את עולמן המופלא של הפטריות. הדרך בה התחלתי להכיר פטריות הייתה עם המגדיר של ד״ר דליה לוינסון כך הייתי מתביית על פטריה ספציפית ו״רודף״ אחריה. אט אט שמתי לב כי המון פטריות שאני מוצא אין אותם במגדיר זה. לכן הצטרפתי לפייסבוק ״הקבוצה הישראלית לפטריות בישראל״ והתחלתי לשתף וכך הידע שלי התרחב. הדבר הטוב ביותר אשר קרה לי בזכות הקבוצה הוא היכרות עם אולגה גודרובה שמבחינתי היא המלכה הבלתי מעורערת בזיהוי פטריות בר בישראל. על כל פנים, יום בהיר אחד הסתובבתי בקרבת נחל דן ולהפתעתי ראיתי ״פיתות״ או ״לחמניות״ קטנות מבצבצות מתוך גזע רקוב של עץ תאנה, מייד הבנתי כי מצאתי משהו מיוחד. הצילומים עברו מידית לאולגה בווטצאפ והיא ללא המתנה מיותרת השיבה בנונשלנטיות אופיינית זוהי ״נירנית הצפצפות, יפה מציאה נדירה״. אני זוכר את תחושת הגאווה שחשתי באותו הרגע, נדיר, אני? וואו! בשנים אחר כך כבר התחלתי לראות אותה יותר ויותר ו״צברתי״ נקודות ציון של פטריה טעימה, יפיפה ומופלאה זו.

עונת הליקוט של 18/19 הייתה עונה מטורפת, כמויות, מגוון ומשך הזמן שנמשכה. כמו כן זוהי הייתה גם שנה סטנדרטית של ״נירנית הצפצפות״. בגליל העליון אנו מוצאים אותה החל מספטמבר עד לחודש מאי (כן היא לא מפסיקה לצאת במיוחד באזורים מושקים). עונת הליקוט הנוכחית 19/20 התחילה ברגל שמאל ללא גשמים באוקטובר (למעט גשם מקומי) ונובמבר היערות פשוט שוממים, הכל צהוב ומרגיש חסר חיים, אוי הייאוש... עמה מה למזלנו יש פטריות עץ אשר זקוקים למעט לחות על מנת לבצבץ בעיקר אצלנו בגליל העליון בקרבת הנחלים. פטריות מאכל כגון: נירנית הצפצפות, אוזנית הצדף וגמישנית מנומרת פשוט ״נותנות בראש״ השנה. את המקבץ הראשון העונה מצאתי ב 1.7.19 בנחל שניר מממההה וואו איזה כיף! המקבץ השני נמצא ב 31.8.19 ולאחר מכן ב15.9.19 וכך החלו לצוץ להן בלי סוף הפטריות בכל מקום!
את נירנית הצפצפות הייתי מוצא בעבר בעיקר על תאנה, צפצפה וערבה, השנה נגלה אליי עולם חדש עצי דולב, תות אגוז ועוד... פתאום בכל פינה הן צצות להן זה לא נורמאלי היכן שרגלי דורכת ועיני מסתכלות מבצבץ לו פרח פטריות פנומנלי. מכיוון שהתחלתי לשכוח נקודות נגועות, לאחרונה התחלתי לרשום אותן כדאי שלא אשכח (יש כבר למעלה מ100 עצים נגועים בנירנית). מה שמרגש בפטריות עץ שבכל פעם שמצאת נקודה יש לך אותה לשנים קדימה, מכיוון שהעץ ימשיך להניב עד שהפטרייה תאכל את כל העץ (או שהאדם יכרות את העץ). גילוי נאות, אני עובד בקייקי הגושרים כך שאני שט בכל יום בנחל שניר ויש באפשרותי ללקט נירנית מזווית קצת אחרת, מה שמאפשר לי לגלות יותר ויותר עצים נגועים. בעקבות כך, שאלות מעניינות במיוחד עולות לי בימים אלו. האם נירנית הצפצפות באמת התפרצה השנה מעבר לשנים עברו? או שמה בגלל שהיערות רדומים, אנחנו יותר מסתובבים בקרבת נחלים וכך אנו מוצאים אותה יותר? או בכלל רמת המודעות שהולכת וגוברת מביאה ליותר מציאות? התשובה לדעתי משלבת בין כל אחת מן השאלות, נכון אנחנו יותר ליד הנחל בגלל היובש, נכון רמת המודעות עלתה משמעותית וכן בזכות הליקוט אני מאמין כי אנחנו עוזרים להפצת נבגים והדבקות של יותר עצים.
לסיכום: העונה נפתחה ברגל שמאל והדיכאון אצל רבים מאיתנו מאלץ אותנו לפנות לאמצעים פסיכיאטריים על מנת להתגבר עליו, אך המזל הגדול הוא שעונת ליקוט הנחלים מעולם לא נראתה טוב יותר ולתחושתי האישית בלבד היא הצילה לנו את העונה!

נ.ב. מילים אלו נכתבו ב31.12.19 ואנו מתחילים לראות ניצנים מעודדים מהיערות המשך יבוא...
Agrocybe aegerita / cylindracea / Cyclocybe cylindracea
סוג: נירנית Agrocybe
משפחה: אבנטיתיים Strophariaceae
פטריית דפים שלפעמים מגיעה לממדים די גדולים. הכובע קוטרו 5-20 ס"מ, בתחילה כיפתי, חצי כדורי, קמור ונעשה פחוס או שטוח, עם פיטם רחב נמוך במרכזו או בלעדיו. פניו יבשים, חלקים, צבעו של הכובע מגוון, מרכזו בדרך כלל כהה יותר, חום-אגוזי, חום-צהוב או צהוב-עכור. שוליו בהירים יותר, בצבע קרם-צהוב, קרם-בז' או לבנבן. בתנאים יבשים צבעו לעיתים דוהה עד לצהבהב-לבנבן או בז'. בעת ההבשלה פני הכובע הופכים בדרך כלל לכהים יותר, בצבע חום, ועל פניו לעיתים מופיעה רשת סדקים שחושפת את הבשר הלבן. שוליו דקים, חדים, עם הזמן נעשים גליים במקצת.
הדפים יושבים (מחוברים לרגל), צפופים, דקים, בתחילה בהירים, בצבע קרם-אפרפר או אפור, ובעת ההבשלה מקבלים צבע חום-חלוד או חום-טבק. הרגל מרכזית, גלילית, מוצקה, גובהה 5-10 ס"מ, עובייה 1-2 ס"מ, היא לעיתים כפופה, פניה חלקים או סיביים, צבעה לבנבן או קרם, בעלת טבעת נשמרת, גבוהה ודקה. בעת ההבשלה גם הרגל וגם הטבעת מקבלות צבע חום בגלל הנבגים הבשלים שנושרים.
בשר הפטרייה מוצק, בשרני, לבן או לבנבן, ריחו מזכיר ריח של קמח מעופש, אבל הטעם טוב, מזכיר טעם אגוזים.
ינואר 2020

אין להעתיק ו/או לשכפל כתבה זאת ו/או כל חלק ממנו ו/או לעשות בה כל שימוש ללא הרשאה מראש ובכתב מאת בעל זכויות היוצרים וזכויות הקניין בו. למיטב ידיעתנו חלקים שונים מהמידע וכן חלק מהתמונות המצורפות לכתבה מקורם חיצוני ולא נעשתה עבירה על זכויות יוצרים בהצגתם כאן.

הכתבה לעיל הינה על דעתו של המחבר ואין העמותה אחראית למהות התכנים, איכותם ו/או כל רשלנות ו/או מחדל אשר עלול להיות בקשר עם התכנים ו/או בקשר לתוכנו של המידע ולכל שימוש שיעשה בו. קודם להסתמכות על כל מידע כאמור, מוצע לבצע בדיקה עצמאית של המידע.