עמותת פטריות הבר בישראל

Untitled Document

שרפית בשרית

Laccaria laccata

רע סופר

סוג: שרפית Laccaria
משפחה: Hydnangiaceae

הכובע כיפתי ונעשה קמור, שטוח או שקוע במקצת במרכזו, קוטרו 2-8 ס"מ, שוליו לעיתים נעשים גליים-דמויי להב, תמימים או מפוספסים. פניו משתנים בתנאי לחות, יבשים, חלקים, קשקשיים במקצת או שעירים, במיוחד במרכזו. צבעו ורוד-אדמדם כצבע בשר, חום-ורוד-צהבהב או צהוב-חום-תפוז, בהתיבשות דוהה והופך לחום-בז'-חיוור.הדפים די עבים ורחבים, יושבים או גולשים במקצת, בעלי דפי ביניים באורך שונה, צבעם ורוד, בפטריות צעירות בז'-ורוד, או כצבע בשר.

הרגל גלילית או הולכת צרה לעבר הבסיס, מרכזית, לעיתים כפופה, מוצקה, עם הזמן נעשית חלולה, חלקה, שעירה במקצת או סיבית לאורכה. גובהה 4-12 ס"מ, עוביה 0,5-1,2 ס"מ. בסיסה לעיתים צמרי לבן. צבעה כצבע הכובע או כהה יותר, חום-בהיר.

הבשר רזה, עדין, סחוסי, צבעו כצבע הכובע או בהיר יותר, טעמו עדין, ללא ריח מיוחד.

אבקת הנבגים לבנה. הנבגים כדוריים, קוצניים, גודלם 8-11 מיקרון.

שרפית בשרית זו לא פטרייה זו מפלצת! מאיפה להתחיל?

אז ככה, את השרפית פגשתי בשנים האחרונות אך ללא התייחסות מיוחדת מצדי. במהלך השנים הייתי נתקל בה ואומר לעצמי ״וואי איזה פטריה יפיפה״ אך הצבע האדום המיוחד שלה רמז לי כי היא רעילה או לא אכילה. על כל פנים, שנה שעברה בדצמבר 18 יצאתי ללקט ובעודי מהלך בין ״הטיפות״ (שרפיות) על מנת לא לרמוס אותן, אני קולט חבורה של יוצאי חבר העמים ממלאים שקיות של הפטרייה האדומה הזאת. מה? מי? רגע רגע רגע... מה היא אכילה? ניגשתי אליהם באסרטיביות (לא אופייני לי מעדיף פחות אינטראקציות בטבע) ושאלתי אותם לגביי ״המפלצת הקטנה הזו״. בכל אופן לא הבנתי כלום כי הם ענו לי ברוסית, ולמרות מקורותיי האשכנזיים שלי אינני דובר את השפה ולי זה היה נשמע כמו: בלה בלה בלה אכיל בלה בלה. אז מה עושים? ניחשתם נכון מתקשרים לאולגה ״אנציקלופדיה מהלכת״. תשובתה הייתה כהרגלה בנונשלנטיות אופיינית ״שרפית בשרית, יפה, היא די נדירה״ אני: ״מה נדירה? יש פה מלא כל שנה, אני לא חושב שראיתי יותר פרטים של פטרייה אחרת בחיי״. רגע רגע רגע זרמו איתי שנייה ״דמיינו חורשת אורנים פסטוראלית אצטרובלים על הרצפה, פה ושם קצת ענפים שבורים, סלעים ועוד מאפיינים שמתקיימים בחורשה שכזו. עכשיו אתם מכירים את זה שיש קצת עשבים ירוקים ונוצר מרבד ירוק בין העצים? אז זהו שלא! המרבד עכשיו אדום/כתום היסטרי!״ לימים הסתבר לי שהיא גדלה רק בצפון רמת הגולן (למרות דיווחים כי קרובת משפחה שלה נמצאה ביער חדרה) ועל כן נחשבת נדירה. אבל ויש פה אבל גדול! בבית הגידול הנכון בשבילה היא מתפוצצת... וניתן לראות עשרות אם לא מאות אלפיי פרטים פשוט מטורף! (כפי שכבר ציינתי).

אז למה מפלצת אתם בטח שואלים? ראשית, תקופת ״הפריחה״ שלה אין סופית, מתחילה לבצבץ מראשית דצמבר ופרטים אחרונים ניתן לראות באפריל! שנית, לא מפריע לה כלום, שלג או חמסין היא פשוט לא מפסיקה ואני לא צוחק, לא מזיז לה כלום!  לפעמים נדמה כי ככל שמזג האוויר יאתגר אותה היא תעשה לו אצבע משולשת ותצא כאשר ידה על העליונה. שלישית, המופע שלה אינו אחיד והיא מתחפשת לכל מיני פטריות. הצבע תמיד זהה אדום בוהק שדוהה והופך לכתום ובהתייבשות לכתום דהוי. אך לצורתה יש עשרות אלפי מופעים ונדמה כאילו לכל פטרייה DNA שונה ממש כמו עלי רקפת (לכל עלה של רקפת יש כתמים לבנים ולאף עלה אין את אותם כתמים, מידע מטורף שאינו קשור לפה חחחח). פעם היא גביעונית, פעם משפכנית, פעם עם חור בכובע ופעם לא, טוב הבנתם את הקטע לא?

יתר על כן, מי שהריח וטעם את הפטרייה המיוחדת הזו לעולם לא ישכח את טעמה העמוק והחזק (יהיו לה אוהבים ויהיו לה שונאים מהסיבה שהיא מאד דומיננטית) ממש כמו ״לשכוח לרכב על אופניים״ הרי זה לא אפשרי נכון? בבישול, היא מקבלת מרקם וצבע של בשר, אבל לא כמו שאנחנו אומרים לעצמנו ״וואי פטריות זה כמו בשר״ אלא באמת בשר! לבבות עוף או כבד ממש ממש כמו בשר.

מה עוד מיוחד בה אתם שואלים? אז ככה אין ולא יהיה בה לעולם תולעים או יבחושים, זה לא נורמאלי מתוך אלפי פרטים שליקטתי בכל מיני שלבי חיים ותנאי מזג האוויר לעולם לא ראיתי סימנים ל״מזיקים״ (יש פה מקום למחקר אבל זה כבר נושא אחר) ״חיי המדף״ שלה באדמה זו גם סיבה לכנות אותה ״מפלצת״, הפטרייה יכולה להתפתח במשך חודש שלם (עקבתי אחריה והיי אני לא סטוקר חחח ) כמובן במידה והיא מוסתרת מקרני השמש...

תעשו לעצמכם טובה - צאו ולקטו את ״המפלצת הקטנה״ אתם כבר תודו לי אחריי זה.

ינואר 2020

אין להעתיק ו/או לשכפל כתבה זאת ו/או כל חלק ממנו ו/או לעשות בה כל שימוש ללא הרשאה מראש ובכתב מאת בעל זכויות היוצרים וזכויות הקניין בו. למיטב ידיעתנו חלקים שונים מהמידע וכן חלק מהתמונות המצורפות לכתבה מקורם חיצוני ולא נעשתה עבירה על זכויות יוצרים בהצגתם כאן.

הכתבה לעיל הינה על דעתו של המחבר ואין העמותה אחראית למהות התכנים, איכותם ו/או כל רשלנות ו/או מחדל אשר עלול להיות בקשר עם התכנים ו/או בקשר לתוכנו של המידע ולכל שימוש שיעשה בו. קודם להסתמכות על כל מידע כאמור, מוצע לבצע בדיקה עצמאית של המידע.